reżyseria i scenariusz: Przemysław Wojcieszek
zdjęcia: Mateusz Sośniak
muzyka: Michał Kowalski, Jacek Kaczmarek
montaż: Marek Mulica

w rolach głównych:
w rolach głównych:
Sylwia Juszczak
Wojciech Czarny
Robert Gonera
Jakub Papuga
Paweł Mroziński

Polska 1999, 64 min.

Zabij ich wszystkich

Dziewiętnastoletnia Ewa przyjeżdża do ogarniętego młodzieżowymi zamieszkami miasta S., aby porozmawiać z mieszkającym tu bratem. Nie zastaje go. W wynajmowanym mieszkaniu są jego dwaj koledzy. Ewa postanawia zaczekać na Krzysztofa, który wyjechał służbowo. Jeśli uda mu się sprzedać partię towaru, chłopcy będą mogli zapłacić za mieszkanie - właściciel ma się zjawić tego wieczoru...

Film zrealizowany w ciągu paru dni w wynajętym, dużym, pustym mieszkaniu we Wrocławiu. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt wykonały swoją pracę społecznie. Dla wielu była to pierwsza praca w filmie. Całkowity budżet wyniósł 26 tys. zł.

Przemysław Wojcieszek

Ma 25 lat. Nie ukończył żadnej szkoły filmowej. Autor scenariusza do "Poniedziałku" w reż. Witolda Adamka (1997). W 1998 roku napisał scenariusz "Made in Poland", zakwalifikowany m.in. na warsztaty scenariuszowe w Seregelyes na Węgrzech, organizowane przez Sundance Institute Roberta Redforda. W kwietniu 1999 wraz z Moniką Lenczewską i Katarzyną Majewską założył firmę Rebellion Films. "Zabij ich wszystkich" jest pierwszym wyprodukowanym przez nich filmem.


Powrót <<<